• تماس با ما

    05632255201-3

  • ساعات تماس

    8 صبح الی 5 عصر

طرح توسعه شرکت طاق بیست در مورخ 1395/11/23، بزرگترین تولید کننده سازه های فولادی در جنوب شرق کشور با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت-جناب آقاي دكتر كره اي ،رئيس سازمان صنعت و معدن و تجارت خراسان جنوبي ،معاون استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مدیران استانی در شهرک صنعتی بیرجند به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت طاق بیست در این مراسم با اشاره به فعالیت های اين شرکت گفت: این واحد تولیدی که به دلیل برخی مشکلات قبل از سال 93 تعطیل شده بود با واگذار شدن به مالک جدید، اوایل سال 94 طرح توسعه اولیه آن انجام شد. به گفته مهندس حمید رضا صباغ گل، مساحت زمین از 13 هزار متر مربع به 17 هزار متر مربع و سطح کل زیربنای مسقف از 1500متر مربع به 5600متر مربع افزایش پیدا کرده است. وی با بیان اینکه سطح زیربنای تولید غیر مسقف این واحد تولیدی قبل از سال 94 صفر بود و اکنون به سه هزار متر مربع رسیده، اظهار کرد:ارزش ماشین آلات این واحد تولیدی 2 میلیارد و 500 میلیون ریال بود که به 32 میلیارد و 500 میلیون ریال افزایش یافت. مدیرعامل طاق بیست گفت: ارزش تاسیسات برق، گاز و آب و فاضلاب این واحد تولیدی 700 میلیون ریال تا قبل از سال 94 بود که اکنون با اجرای طرح توسعه به سه میلیارد و 500 میلیون ریال افزایش یافته است. مهندس صباغ گل در ادامه به تعداد نیروی انسانی که در این واحد تولیدی مشغول بکار می باشند اشاره کرد و افزود: تعداد نیروی انسانی مشغول به کار به صورت مستقیم از 10 نفر به 120 نفر افزایش یافته است. وی اظهار کرد: ارزش ریالی مجموعه بر اساس قیمت کارشناسی روز از 10 میلیارد ریال به 80 میلیارد ریال افزایش یافته است. به گفته مدیر عامل شرکت طاق بیست توان تولید سالیانه بر اساس پروانه بهره برداری از هزار و 500 تن به 25 هزار تن در سال افزایش پیدا کرده است. وی با بیان اینکه مالک قبلی این واحد تولیدی، تسهیلات هفت میلیارد ریالی که از بانک دریافت کرده را پرداخت نکرده بودافزود: این مبلغ توسط مالک جدید پرداخت شده است. مهندس صباغ گل افزود: 70 میلیارد ریال برای راه اندازی مجدد این واحد تولیدی در بخش های ساختمان، تاسیسات برقی، تجهیزات، آسفالت معابر، بخش اداری و مالی و ... هزینه شده است. وی در ادامه با اشاره به اعتبار مورد نیاز طرح توسعه شرکت گفت: اعتبار مورد نیاز برای توسعه این واحد تولیدی از منابع داخلی شرکت و آورده خود سرمایه گذار بوده و مبلغ 400 میلیون تومان تسهیلات بانکی در راستای طرح توسعه واحدهای تولیدی تامین شده است.
مهندس صباغ گل با اشاره به ظرفیت این واحد تولیدی عنوان کرد: در حال حاضر 80 درصد تولیدات به خارج استان ارسال شده و نیمه شرقی کشور پوشش داده می شود، وی گفت: برای صادرات به افغانستان نیز فضایی فراهم شده اما وارد فاز اجرایی نشده ایم. وی با بیان اینکه شعار این شرکت" ایده از شما طرح و ساخت از ما" است گفت: این واحد توانایی ساخت انواع سازه هاي صنعتي و ساختماني فولادي را دارد. بی بی عصمت سرفرازی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هم در این مراسم گفت: به هر نحو ممکن باید از واحدهای تولیدی اشتغالزا و در حال فعالیت حمایت و از تعطیلی و توقف این واحدها جلوگیری شود. سرفرازی افزود: از آغاز دولت تدبیر و امید در حوزه رفع موانع تولید اتفاقات خوبی افتاده است و این موضوع یکی از برنامه‌های کاری دولت بوده است و دولتمردان تلاش دارند تا فضایی برای حمایت از تولید ایجاد شود. وی با بیان اینکه باید موانع تولید را از سر راه تولیدکنندگان برداریم، افزود:اولویت اصلی، جذب سرمایه گذار و تلاش برای ادامه کار واحدهای تولیدی با ظرفیت کامل است. سرفرازی ازهمه مسئولان و دستگاه های اجرایی استان خواست که نگاهی ویژه به موضوع تولید و اشتغال استان داشته باشند و با حمایت های خود، از تولید داخلی حمایت کنند.